PAST SHOWS 

 

16.10.19 (HK) Hong Kong – Queen Elizabeth Stadium

15.09.19 (DE) Bielefeld – Alter Markt

06.08.19 (NO) Oslo – Klubb-Øya @ Kulturhuset

27.04.19 (NO) Oslo – Sub Scene

2018

08.12.18 (TH) Bangkok - NOMA

06.12.18 (CN) Macau - LMA

04.12.18 (CN) Beijing - Dusk Dawn Club

02.12.18 (CN) Luoyang - Club XÜA

01.12.18 (CN) Shanghai - Yuyintang livehouse

31.11.18 (CN) YiWu - GeBi Bar

15.07.18 (NO) Skrova - Åsjordbruket

13.07.18 (NO) Steigen - God Nok Festivalen

12.07.18 (NO) Senja - Kråkeslottet

26.05.18 (IT) Turin - Blah Blah

25.05.18 (IT) Livorno - Ex Aurora Cinema

24.05.18 (IT) Terni - Mishima 

23.05.18 (IT) Bologna - Öff

18.05.18 (ES) Ourense - Café Pop Torgal

17.05.18 (ES) Vigo - Radar Estudios

16.05.18 (ES) Madrid - Sofar Sounds

15.05.18 (ES) Sevilla - Sala X

14.05.18 (ES) Castellón - Teater del Raval

13.05.18 (ES) Zaragoza - Delicias

18.04.18 (CZ) Prague - Palác Akropolis

16.02.18 (DE) Erfurt - Franz Mehlhose

15.02.18 (DE) Konstanz - Kulturladen 

14.02.18 (DE) Ulm - Roxy 

13.02.18 (DE) Berlin - Funkhaus 

12.02.18 (DE) Hamburg - Elbphilharmonie 

 

2017

 

12.12.17 (NO) Oslo - Sofar Sounds

10.12.17 (DE) Dresden - Secret show

09.12.17 (DE) Halle/S. - OBJEKT 5

08.12.17 (DE) Oberhausen - Drucklufthaus

07.12.17 (DE) Frankfurt/M - Brotfabrik 

06.12.17 (DE) Jena - Glashaus 

05.12.17 (DE) Stuttgart - Cafe Galao

03.12.17 (DE) Münster - Pension Schmidt

01.12.17 (DE) Wuppertal - Utopiastadt

30.11.17 (DE) Hannover - Feinkostlampe
08.08.17 (NO) Oslo - John Dee (Klubb-Øya)

06.06.17 (DE) Duisburg - Tempel Folk Festival

29.04.17 (NO) Oslo - Ingensteds

27.04.17 (DE) Hamburg - Nochtwache

26.04.17 (DE) Berlin - Kantine am Berghain

25.04.17 (DE) Leipzig - UT Connewitz

23.04.17 (DE) Bielefeld - Nr. z. P.

22.04.17 (NL) Amsterdam - Nordic Delight Festival

20.04.17 (UK) London - Thousand Island

19.04.17 (BE) Antwerpen - Muziekcentrum Trix

18.04.17 (DE) Cologne - Artheater

17.04.17 (DE) Freiburg - Waldsee

15.04.17 (CH) Zurich - Bogen F

14.04.17 (AT) - Aflenz - Sublime

13.04.17 (AT) - Vienna - Fluc

12.04.17 (DE) - Nuremberg - Club Stereo

11.04.17 (DE) - Dresden - Societaetstheater

17.03.17 (NO) - Bergen - Kvarteret 

17.02.17 - (NO) - ISFiT Peace Prize Ceremony, Trondheim

16.02.17 - (NO) - Ungdommens Hu, Røros

 

2016

30.11.16 - (NO) - Save The Fjords Demonstration, Førde 

29.10.16 - (NO) - Sørveiv, Kristiansand

15.10.16 - (NO) - HvaSkjer, Oslo

08.09.16 - (NO) - Sofar Sounds, Oslo 

27.08.16 - (NO) - Popvenstre Festival, Oslo 

26.08.16 - (DE) - Alinæ Lumr Festival, Stokow

30.07.16 - (NO) - Torpfestivalen 

04.06.16 - (DE) - Chemnitz - Aaltra Vox Open Air

03.06.16 - (DE) - Köln - At The B-Sites Festival

02.06.16 - (DE) - Frankfurt/M. - Das Bett

01.06.16 - (DE) - Oberhausen - Drucklufthaus

31.05.16 - (DE) - Göttingen - Nörgelbuff

29.05.16 – (RU) – Moscow – Nordic Meta Fest

22.05.16 – (RU) – St. Petersburg – Nordic Meta Fest

20.05.16 - (NO) - Oslo - Kampen Bistro

15.05.16 - (DE) - Beverungen - Orange Blossom Festival

14.05.16 - (DE) - Magdeburg - Moritzhof

11.05.16 - (DE) - Leipzig - UT Connewitz

10.05.16 - (DE) - Münster - Gleis 22

09.05.16 - (DE) - Hamburg - Nochtspeicher

08.05.16 - (DE) - Rostock - Jaz

06.05.16 – (NO) – Bergen - Landmark

08.04.16 – (UK) – Sheffield – Lamplight Club

06.04.16 – (UK) – Liverpool – The Pen Factory 

05.04.16 – (UK) – Manchester - The Castle Hotel

04.04.16 – (UK) – Bishops Stortford – The Half Moon

31.03.16 - (UK) - Reading – Oakford Social Club

 

2015

07.11.15 - Macau - LMA (CN)

06.11.15 - Guangzhou - T:union (CN)

05.11.15 - Shanghai - Yuyintang (CN) 

31.10.15 - Hangzhou - Line Out (CN) 

30.10.15 - Louyang - The Roof (CN)

29.10.15 - Beijing - DDC (CN) 

11.08.15 - Klubb-Øya @ Internasjonalen, Oslo (NO)

01.08.15 - Protestfest For Førdefjorden, Vevring (NO)  

25.07.15 - Kråkeslottet, Senja (NO) [solo set]

25.06.15 - Fusion Festival, Lärz (DE)

24.06.15 - Berghain Kantine, Berlin (DE)

23.06.15 - Lagerhaus, Bremen (DE)

18.06.15 - Schillertage Festival, Mannheim (DE)

02.06.15 - Transilvania International Film Festival, Cluj-Napoca (RO)

24.05.15 - About Songs Festival, Knust, Hamburg (DE)

23.05.15 - MAU, Rostock (DE)

21.05.15 - Rosenkeller, Jena (DE)

20.05.15 - Schon Schön, Mainz (DE)

18.05.15 - FZW, Dortmund (DE)

17.05.15 - Bedroomdisco, Nürnberg (DE)

16.05.15 - Bedroomdisco, Darmstadt (DE)

15.05.15 - Grabenhalle, St. Gallen (CH)

14.05.15 - Waldsee, Freiburg (DE)

 

2014

08.11.14 - Musikkflekken, Sandvika (NO)

06.11.14 - Ungdommens Hus, Røros (NO)

01.11.14 - Kooperativ Kulturscene, Vadsø (NO)

31.10.14 - Café Stift, Lillehammer (NO)

11.10.14: Albani Music Club, Winterthur (CH)

10.10.14: Kiff, Aarau (CH)

09.10.14: Muffatcafé, Munich (DE)

08.10.14: Café Galao, Stuttgart (DE)

07.10.14: Gleis 22, Munster (DE)

06.10.14: Islington, London (UK)

04.10.14: Nordic Delight Festival, Utrecht (NL)

02.10.14: UT Connewitz, Leipzig (DE)

01.10.14: E-Werk, Erlangen (DE)

30.09.14: Soceitätstheater, Dresden (DE)

29.09.14: Privatclub, Berlin (DE)

27.09.14: Feinkostlampe, Hannover (DE)

26.09.14: Franz Mehlhose, Erfurt (DE)

25.09.14: Palác Akropolis, Prague (CZ)

23.09.14: Chelsea, Vienna (AT)

22.09.14: Hafen 2, Offenbach (DE)

21.09.14: Studio 672, Cologne (DE)

20.09.14: Reeperbahn Festival, Hamburg (DE)

19.09.14: Huset, Copenhagen (DK)

13.09.14: Thrashpop, Kristiansand (NO)

12.09.14: Tou Scene, Stavanger (NO)

11.09.14: Landmark, Bergen (NO)

10.09.14: Rokken, Volda (NO)

06.09.14: Crossroads, Oslo (NO) 

05.09.14: Blæst, Trondheim (NO)

04.09.14: Trøndertun, Melhus (NO)

11.07.14: Ikkjevel! Festival, Grimstad (NO) w/ Moddi

10.07.14: Varna Festival, Moss (NO)

05.07.14: Sommerfesten på Giske (NO)

31.05.14: Immergut Festival, Neustrelitz (DE)

30.05.14: Way Back When Festival, Dortmund (DE)

02.03.14: Fitcher’s Vogel, Berlin (DE) w/ Moddi

01.03.14: Klanggut Festival, Leipzig (DE)

27.02.14: Bylarm Festival: Internasjonalen, Oslo (NO)

01.02.14: Trondheim Calling, Trondheim (NO)

01.01.14: Volksbühne, Berlin (DE) w/ Dear Reader

 

2013

12.12.13: Parkteatret, Oslo w/ Sunturns (NO)

08.11.13: Ja Ja Ja Festival: Roundhouse, London (UK)

17.07.13: Kråkeslottet, Senja (NO)

10.05.13: Parkbühne, Leipzig (DE)

09.05.13: Haus Ungarn, Berlin (DE)

08.05.13: Societaetstheater, Dresden (NO)

07.05.13: Thalia Theater, Hamburg (NO)

04.05.13: URT, Thisted (DK) w/ Highasakite

03.05.13: Spot Festival, Århus (DK)

 

2012

15.12.12: Blå, Oslo (NO)

02.12.12: Arna Music Hall, St. Petersburg (RU) w/ Múm 

01.12.12: Artplay, Moscow (RU) w/ Múm & Under Byen

30.11.12: Club Bingo, Kiev (UA) w/ Blue Foundation

29.11.12: Kvartira Art Center, Dnipropetrovsk (UA)

14.10.12: Peter Wiess Haus, Rostock (DE)

13.10.12: Michelberger Hotel, Berlin (DE)

12.10.12: UT Connewitz, Leipzig (DE)

11.10.12: Beatpol, Dresden (DE)

10.10.12: E-Werk, Erlangen (DE)

09.10.12: Schlachthof, Wiesbaden (DE)

06.10.12: Royal, Baden (CH)

05.10.12: Grabenhalle, St. Gallen (CH)

04.10.12: Waves Vienna, Wien (AT)

02.10.12: Festung, Traunstein (DE)

01.10.12: Heimat, Regensburg (DE)

29.09.12: Franz Mehlhose, Erfurt (DE)

27.09.12: Café Central, Wienheim (DE)

26.09.12: Café Galao, Stuttgart (DE)

25.09.12: Studio 672, Köln (DE)

24.09.12: Christuskirche, Bochum (DE)

23.09.12: Gleis 22, Münster (DE)

22.09.12: Reeperbahn Festival: St. Pauli Church, Hamburg (DE)

21.09.12: Lagerhaus, Bremen (DE)

20.09.12: Reeperbahn Festival, Hamburg (DE)

19.09.12: Festsaal Kreuzberg, Berlin (DE)

07.08.12: Øya Club Night: Tilt, Oslo (NO)

10.07.12: Kråkeslottet, Senja (NO)

30.06.12: deBeschaving Festival, Utrecht (NL)

29.06.12: Fusion Festival, Lärz (DE)

20.06.12: c/o Pop Festival, Köln (DE)

09.06.12: Kubaparken - Operasjon Dagsverk, Oslo (NO)

26.05.12: Theatron Festival, Munich (DE)

25.05.12: Immergut Festival, Neustrelitz (DE)

16.05.12: Bi Nuu, Berlin (DE) w/ Team Me & Sandra Kolstad

14.04.12: Kontrapunkt Festival, Szczecin (PL)

31.03.12: Tallinn Music Week (EE)

17.03.12: Milk Club, Moscow (RU) w/ Ólafur Arnalds

29.02.12: Palác Akropolis, Prague (CZ)

27.02.12: Heimat, Regensburg (DE)

26.02.12: PMK, Innsbruck (AT)

25.02.12: Norklang Festival, St. Gallen (CH)

24.02.12: Haus Der Musik, Wien (AT)

21.02.12: Waschhaus, Potsdam (DE)

19.02.12: Christuskirche, Bochum (DE)

28.01.12: Trondheim Calling, Trondheim (NO)

21.01.12: HBC, Berlin (DE)

19.01.12: Postgarage, Graz (AT)

18.01.12: Weltecho, Chemnitz (DE)

17.01.12: Societaetstheater, Dresden (DE)

16.01.12: Apex, Göttingen (DE)

14.01.12: Haldern Pop Bar (DE)

13.01.12: Die Wohngemeinschaft, Köln (DE)

12.01.12: Feinkost Lampe, Hannover (DE)

11.01.12: Projekt 7, Magdeburg (DE)

10.01.12: Neues Museum, Nürnberg (DE)

08.01.12: Glashaus, Bayreth (DE)

07.01.12: Franz Mehlhose, Erfurt (DE)

06.01.12: UT Connewitz, Leipzig (DE)

05.01.12: M.S. Stubnitz, Rostock (DE)

04.01.12: Thalia Theater, Hamburg (DE)

 

2011

28.11.11 - Wuk Foyer, Wien (AT) w/ Hundreds

29.11.11 - Feierwerk, München (DE) w/ Hundreds

30.11.11 - Grenzwert, Basel (CH) w/ Hundreds

22.11.11: Livingroom Sessions, Gent (BE)

03.11.11: Tanum Kirke, Bærum

15.10.11: Iceland Airwaves: The Nordic House, Reykjavik (ICL)

14.10.11: Iceland Airwaves: Harpa, Reykjavik (ICL)

13.10.11: Jakob Culture Church, Oslo w/ Therese Aune & Moddi

16.09.11: Landmark, Bergen

08.09.11: Roter Salon: Popkomm Festival, Berlin (DE)

07.09.11: La Vie En Rose: Popkomm Festival, Berlin (DE)

06.09.11: Michelberger Hotel, Berlin (DE)

30.07.11: Månefestivalen, Fredrikstad

10.07.11: Kråkeslottet, Senja 

18.06.11: Betonghaven, Oslo w/ Jonas Alaska

28.05.11: Blå, Oslo w/ Dry The River

14.05.11: Musikkflekken, Sandvika

13.05.11: Parkteatret, Oslo

12.05.11: Fair Trade Festival, Oslo

15.04.11: Rock Mot Rus, Andenes

13.04.11: SubScene, Oslo w/ Damien Jurado

09.04.11: Gimle, Bodø 

02.04.11: Huset, Copenhagen w/ Therese Aune & Moddi (DK)

19.03.11: Samfundet, Trondheim

18.03.11: Toneheim, Hamar

11.03.11: Hulen, Bergen

22.02.11: Lydverket NRK, Oslo

19.02.11: Bylarm Festival: Samfunnssalen, Oslo

18.02.11: Bylarm Festival: Mono, Oslo

16.02.11: Radar, Asker w/ Honningbarna

10.02.11: Café Mono, Oslo

02.01.11: Viken, Gjøvik 

 

2010

26.11.10: Revolver, Oslo w/ Jonas Alaska

20.10.10: Parkteatret, Oslo w/ Cold Mailman

21.08.10: Vår Frue Church, Trondheim w/ Moddi

08.07.10: Træna Festival

25.06.10: Volum Festival, Elverum 

18.06.10: Viken Festival, Gjøvik

12.02.10: John Dee, Oslo

01.08.10: Månefisken, Oslo w/ Therese Aune & Moddi

 

2009

31.08.09: Muskkflekken, Sandvika w/ Minor Majority

19.08.09: STUDIO Festival, Oslo

11.08.09: Øya Club Night: Parkteatret, Oslo

03.07.09: Skjærgårds Festivalen, Tvedestrand

21.06.09: Festspillene i Nord-Norge, Harstad

19.06.09: Brukbar, Trondheim

18.06.09: Ni Muser, Trondheim w/ Therese Aune & Moddi

06.06.09: Musikkfest, Oslo

16.05.09: Camp Indie Festival, Rockefeller, Oslo

17.04.09: Blå, Oslo

27.02.09: ISFiT festival, Trondheim

21.02.09: Bylarm Festival: Stratos, Oslo

19.02.09: Bylarm Festival: Dagblad-teltet, Oslo

 

2008

12.12.08: Revolver, Oslo

22.11.08: Bodø Hardcore Festival

21.11.08: Arvid Hannsen Festival, Finnsnes 

16.11.08: Prammen, Sandvika

27.10.08: Trashpop, Kristiansand

26.10.08: Vamoose, Bergen

24.10.08: Kroa, Bø

20.10.08: Gamla, Oslo

18.10.08: St. Croix, Fredrikstad

24.09.08: Betong, Oslo w/ Moddi

31.08.08: Solformørkelse Festival, Oslo

09.08.08: Øya Festival, Oslo

19.07.08: Slottsfjell Festival, Tønsberg

14.06.08: Mono, Oslo

07.06.08: Musikkfest, Oslo

27.05.08: John Dee, Oslo w/ Beach House

25.05.08: Trestockfestivalen, Nesodden

15.05.08: Revolver, Oslo

19.04.08: Folken, Stavanger

17.04.08: Radar, Asker

08.04.08: HiO, Oslo

05.02.08: Chateau Neuf, Oslo

 

2007

19.10.07: Subscene, Oslo

14.09.07: Asker Festival, Asker

21.06.07: Midtsommernatt Festival, Helgerud

08.06.07: Radar, Asker

28.04.07: Prammen, Sandvika

25.04.07: SubScene, Oslo

Einar Stray Orchestra